Голове след почивката пречупиха Сосиедад на "Камп Ноу" (ВИДЕО)

Лидерът в Примера Дивисион Барселона стигна до задължителен успех над Реал Сосиедад в среща от 36-ия кръг на испанското първенство на "Камп Ноу".

Попадения на Неймар и Педро Родригес след почивката донесоха на каталунците успех с 2:0, който и им позволи отново да дръпнат с пет точки пред Реал Мадрид на върха в таблицата.

"Лос меренгес" обаче все още не са изиграли своето домакинство на Валенсия, което стартира след броени минути.

През първата част Барселона доминира над своя съперник и контролира случващото се на терена, но не успявайки да отбележи попадение.

Още в 9' Лионел Меси засече центриране с глава, но Рули се намеси и спаси. В 13' стражът на Ла Реал отново се намеси, този път спирайки подаване на Меси към Неймар.

В 34' Луис Суарес пропиля чиста възможност за гол. Уругваецът бе длъжен да вкара след подаване на Неймар, но "деветката" стреля в аут.

Всичко си дойде на местата след почивката, когато Барса взе своето от срещата. Резултатът в Каталуния бе открит в 51', когато Неймар се разписа за 1:0. Центриране на Лео Меси бе отклонено от бранител на Ла Реал, а бразилската звезда с глава матира Рули.

До края на срещата Барса не изпусна срещата от контрол, а в 85' резервата Педро Родригес удвои със забележително попадение. "Седмицата" вкара със задна ножица след пресечено подаване на Меси към Суарес, изправяйки на крака трибуните.