Голдън Стейт се разправи с Кливланд в първата среща

Голдън Стейт Уориърс се наложи над Кливланд Кавалиърс със 104:89 в първия двубой от финалната серия в НБА. Срещата се игра в Оукланд в зала „Оракъл Арина” пред близо 20 000 зрители.

"Воините" спечелиха първата четвърт с 28:24, а до голямата почивка преднината им нарасна на девет точки. Кливланд успя минимално да съкрати разликата в третата част, но в заключителната четвърт домакините отново бяха по-добрия отбор на игрището и завършиха мача с преднина от 15 точки. Гардът на Кливланд Кайри Ървинг стана най-резултатен в двубоя с 26 точки, а за победителите Шон Ливингстън реализира 20 точки. Дабъл-дабъл записаха трима негови съотборници - Дреймънд Грийн (16 пункта и 11 борби), Кевин Лав (17 точки + 13 борби) и Тристан Томпсън (10 точки + 12 борби). Следващият мач ще се играе в неделя в Оукланд.

Двата отбора спориха в големия финал и миналата година. Тогава Голдън Стейт спечели финалната серия с 4-2 победи и завоюва титлата в Националната баскетболна асоциация за първи път от 40 години и общо за четвърти в историята си.