Гол в продължението донесе точка на Рубин срещу Спартак

Руският шампион Рубин Казан окончателно сложи край на надеждите си за трета поредна титла в местната Висша лига, след като днес участникът в Шампионската лига завърши наравно 1:1 при домакинството си на Спартак Москва в мач от 27-ия кръг на надпреварата. Точката обаче почти сигурно ще гарантира на домакините място в тройката и повторно участие в най-силния клубен турнир на Стария континент догодина.

Равенството пък бе изковано по повече от драматичен начин от футболистите на Курбан Бердиев, след като гостите от столицата имаха аванс от един гол до 93-та минута на двубоя. Това стана възможно, след като бразилското острие Велитон бе дал аванс на Спартак след 43 минути игра.

Спартак обаче рухна в даденото от съдията продължение на срещата, когато Корниленко взриви трибуните с изравнително попадение, секунди преди края.

Така Рубин се бетонира в призовата тройка на руската Висша лига, докато Спартак остава четвърти с актив от 47 точки на своята сметка.