Гол в последните секунди остави "Герена" непревземаема крепост за Ботев (Пд)

снимка: levski.bg

Левски победи Ботев (Пловидв) с 2:1 в последния мач от петия кръг на А група.

"Канарчетата" поведоха през първата част с гол на Цветелин Чунчуков, но през второто полувреме Владимир Гаджев изравни, а в последната атака за "сините" Луис Педро направи 2:1.

Така "канарчетата" не успяха да прекъснат негативната си серия от 14 последователни поражения на "Герена". Това бе и първо поражение за момчетата на Вили Вуцов в А група. Все пак те остават пред Левски в класирането. С 8 точки пловдивчани заемат четвъртата позиция.

26-кратните шампиони спечелиха едва втората си победа през този сезон и делят 5-о - 8-мо място с отборите на Литекс, Марек и Локомотив (София).

Успехът е с голямо психологическо значени за левскарите и е първи под ръководството на Георги Иванов - Гонзо. Въпреки него столичани демонстрираха доста слабости в атака, а голът на Цветелин Чунчуков в 19-а минута бе след много груба грешка в "синята" защита.

Владимир Гаджев изравни в 50-а минута след далечен шут. До края на мача Левски натискаше без успех. В последните минут "сините" видимо се измориха, но все пак стигнаха до гол в 93-а минута, след като Луис Педро оползотвори центриране на резервата Роман Прохазка.

Първо полувреме

Срещата започна силно за Левски, които търсеха гола от първата минута.

Още в първите минути Владимир Гаджев и Антонио Аниете пробваха рефлекса на Михаил Иванов, но той се справи отлично.

В 13-а минута "сините" имаха претенции за дузпа, след като при удар на Аниете остана съмнение, че Лъчезар Балтанов е играл с ръка в наказателното поле, но при повторенията се видя, че такова нещо няма.

4108116

Защитата на Левски допусна елементарна грешка при центриране от ъглов удар в 19-а минута и това позволи на Ботев (Пловдив) да поведе в резултата. Томаш Ирашк бе оставен непокрит, подаде на Цветелин Чунчуков, Стефан Велев не успя да изчисти елементарната топка и юношата на столичани бе точен за 1:0 в полза на "канарчетата".

Левски продължи да бъде по-добрият тим и след гола на пловдивчани, но не успяваше да пробие защитата и вратаря на Михаил Иванов. В 33-а минута Гаджев стреля, след рикошет топката попадна у Аниете, той стреля в тялото на Пламен Николов, а след това и Мишо Иванов изчисти в корнер.

В 43-а минута дебютантът на вратата на Левски Александър Любенов изпусна една топка при центриране от корнер, но Мики Орачев поправи неговата грешка и спаси "сините" от ново попадение.

До края на полувремето Левски организира още няколко атаки, но през цялата първа част добро впечатление остави организацията в играта на Ботев, която не позволи на левскарите да стигнат до гол.

4108117

В състава на Левски личеше името на Александър Любенов, който направи дебют на ниво А група на вратата на "сините". В защита Георги Иванов - Гонзо заложи на Мики Орачев, който започна вместо контузения Веселин Минев, Борислав Стойчев, Аймен Белаид и Пламен Крумов.

В центъра на терена ще действаха Стефан Велев, Владимир Гаджев и Георги Сърмов, а зад нападателите бе разположен Антонио Аниете. Двойката на върха на "сините" бе Луис Педро - Валери Домовчийски.

Вили Вуцов заложи на бившия кадър на Левски Михаил Иванов на вратата и пред него в защита - Филип Филипов, Милен Гамаков, Пламен Николов и Лазар Марин. Нападатели бяха Иван Цветков и Цветелин Чунчуков, а като четворка халфoве стартираха Мариян Огнянов, Лъчезар Балтанов, Томаш Иршак и Йордан Христов.

Второ полувреме

И втората част започна със силна игра на Левски и в 50-а минута резултата бе изравнен. Автор на гола стана Владимир Гаджев, който шутира от над 30 метра и прати кълбото в долния ляв ъгъл на Мишо Иванов.

Натискът на Левски продължи. В 59-а минута Георги Сърмов с глава отигра едно центриране от корнер и топката удари лявата греда на вратата на Ботев.

В следващите минути темпото на игра поспадна. Левски продължи да търси втори гол, а пловдивчани се отличиха с две контраатаки, които обаче не им донесоха нищо съществени.

4108115

В 70-а минута  Мики Орачев проби добре от ляво, но центрирането му не стигна до някой него съотборник. Малко след това Аймен Белаид стреля с глава след центриране на Антон Огнянов, но ударът му бе доста разочароващ.

При следващата атака на Левски Мигел Бедоя отправи пас по земя към Луис Педро, който стигна до топката, но я прати над гердата на Михаил Иванов.

Най-близо до втори гол обаче отново бе Владимир Гаджев. В 77-а минута Аниете нахлу в наказателното поле и пробва да намери свой съотборник на точката на дузпата. Топката бе изчистена, но стигна до Владо Гаджев, който стреля по посока на вратата, но метър го раздели от целта.

В края на двубоя играчите на Георги Иванов видимо се измориха и финалният им щурм не се увенчаваше с опасни положения пред вратата на "канарчетата". В 88-а минута Луис Педро центрира от ляво, но Валери Домовчийски не намери топката добре и тя излезе в аут далеч от целта.

4108120

Левски обаче не се отказа и буквално в последната си атака стигна до победата. Играчите на Велислав Вуцов сгрешиха една топка и я предоставиха на "сините". Гаджев комбинира с Прохазка в дясно, той центрира и Луис Педро с глава матира Михаил Иванов, за крайното 2:1

Преди мача

Левски и Ботев (Пловдив) излизат един срещу друг в една от интригуващите срещи на петия кръг на А група.

Двата тима винаги са били непримирими противници, а моментното им състояние прави битката между тях още по-интригуваща.

"Сините" преживяха един от най-лошите си сезони през миналата кампания и останаха на пето място в класирането. Сега те отново не стартираха по най-добрия начин като след четири кръга имат две поражения, победа и равенство и заемат 10-о място.

Амбициите на Ботев за титла пък бяха помрачени от тежката финансова ситуация, в която изпадна клуба след проблемите с основния му спонсор. Въпреки неразбориите в клуба, новият наставник Вили Вуцов съумя да спечели два успеха и две равенства, с което в момента тимът е четвърти с 8 пункта и е единствения в А група, който все още не познава вкуса на поражението.

В състава на Левски личи името на Александър Любенов, който прави дебют на ниво А група на вратата на "сините". В защита Георги Иванов - Гонзо залага на Мики Орачев, който започва вместо контузения Веселин Минев, Борислав Стойчев, Аймен Белаид и Пламен Крумов.

В центъра на терена ще действат Стефан Велев, Владимир Гаджев и Георги Сърмов, а зад нападателите е разположен Антонио Аниете. Двойката на върха на "сините" е Луис Педро - Валери Домовчийски.

Вили Вуцов залага на бившия кадър на Левски Михаил Иванов на вратата и пред него в защита Филип Филипов, Милен Гамаков, Пламен Николов и Лазар Марин. Нападатели са Иван Цветков и Цветелин Чунчуков, а четворката халофве са Мариян Огнянов, Лъчезар Балтанов, Томаш Иршак и Йордан Христов.