Гол в края спаси САЩ от загуба в Русия

Националните отбори на Русия и САЩ не излъчиха победител в контролна среща, играна на стадион "Кубан" в Краснодар.

Мачът, като всеки сблъсък между двете велики сили, освен че бе изпълнен с особен заряд, предложи и много емоции за зрителите. "Сборная" на два пъти повеждаше, но американците показаха характер и успяха да се върнат в мача с гол в последната минута.

Двубоят започна по възможно най-добрия начин за домакините, които излязоха напред в резултата още в 9-ата минута, а точен бе Фьодор Смолов, който се възползва от грешка на противников играч и отблизо, не остави шансове на Тим Хауърд за 1:0. За съжаление Смолов се контузи при отбелязването на гола и трябваше да бъде заменен принудително.

Този резултат се запази до 76-ата минута, когато гостите от САЩ стигнаха до изравнително попадение, дело на Майкъл Брадли, който се разписа с изстрел от границата на наказателното поле.

Малко по-късно (84') възпитаниците на Фабио Капело получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение на Гудсън срещу Артьом Дзюба в пеналта. Зад топката застана Роман Широков и не сбърка, извеждайки Русия отново напред в резултата.

И когато всички чакаха главния съдия да даде край на срещата, а руснаците вече се виждаха победители, Микс Дискеруд настигна една дълга топка, изритана от Терънс Бойд и веднага стреля, оформяйки крайното 2:2 в 3-ата минута на даденото от рефера продължение.