Гол в 93-ата минута реши Вечното дерби

Левски продължи с анемичното си представяне във Вечното дерби, а в 93’ ЦСКА се възползва от головата суша на „сините” и Пламен Крачунов донесе победа  в издание №5 на сблъсъка между двата тима през настоящия футболен сезон.

В първите 20 минути пред двете врати имаше много интересни положения, като Стоянов пропусна за „Червените”, а Старокин стреля в горната греда. Втората половина от първото полувреме се проведе в бавно и отегчително темпо.

През втората част футболът на стадион „Васил Левски” не се промени особено, като двата отбора си размениха по няколко по-опасни положения, но двамата вратари бяха на място и запазиха равенството – 0:0. То обаче беше нарушено в последната секунда на двубоя, след като Крачунов се извиси над защитата и отбеляза за 1:0 с глава.

4073059

Вече в  5 двубоя „сините” нямат гол срещу Вечния си съперник, като вече над 500 минути Левски не вкарва (ако се броят и продълженията във всеки мач). В същото време „армейците” вече 5 поредни мача нямат поражение от 26-кратния шампион, а през този сезон имат 3 победи в първенството над „сините”.

Големият проблем за Левски се оказа контузията на Валери Божинов, който рано трябваше да напусне терена, а това наруши ритъма в атака на тима. Младенов пък не можеше да разчита на Милисавлевич, а ефектът беше подобен като при „сините”. 31-кратните шампиони обаче удариха съперника в края.

4073043

Това беше и първи двубой от Първата седмѝца на А група, като ЦСКА запазва 3-ото си място с актив от 54 точки – 8 повече от Ботев (Пд). Левски е на 6-о място с 44 пункта.

В стартовия състав на Левски Туре и Рамос действаха по крилата, като Крумов остана на пейката. В състава на ЦСКА имаше повече промени, а Маркович за пръв път почна като титуляр при „армейците”.

4073044

Левски почна с център, но топката беше върната отчайващо към Блажевич. Така тя попадна в Иван Стоянов, който пробва мощен удар, но хърватският вратар се намеси блестящо.

"Сините" отговориха по отличен начин, като в 6' Орлин Старокин пробва удар отдалеч, а Стоянов се намеси достатъчно, че да отбие топката в горната греда. При добавката Божинов стреля в аут.

4073060

Малко по-късно нова силна атака на символичните домакини завърши с подаване на Чочев към Гъргоров. Националът стреля силно с левия крак, но топката мина встрани от вратата. В 13' пък Божинов излезе от терена за сметка на Макриев, след като получи растежение.

Отново Левски можеше да отбележи в 20', след като Менди сбърка фатално и позволи на Бастос да навлезе в наказателното поле, но бразилецът беше крайно неточен и от 10 метра стреля в аут.

4073061

Левски установи траен контрол след 25' и създаде няколко опасни ситуации, но защитата на ЦСКА се справяше с набезите по крилата на Рамос и Туре. В нападение обаче "червените" не показаха свежестта от първите минути. Последните 15 минути се оказаха далеч от нивото, показано в началото, а епизодичните атаки и на двата отбора приключваха далеч пред противниковото наказателно поле - 0:0 на почивката.

Втората част почна с атака за ЦСКА, като Гъргоров се освободи в наказателното поле, но беше застигнат от капитана Старокин, който с шпагат успя да парира удара на Бадема. В 55' пък Маркович беше изведен около точката на дузпата, но стреля на сантиметри от страничната греда.

4073064

Играта продължи в скучно темпо и въпреки смените направени в двата отбора, скуката на "Васил Левски" продължи. Тя беше нарушена в 70', когато след разбъркване в наказателното поле Чочев стреля мощно, но Блажевич спаси. Две минути по-късно Менди едва не си отбеляа автогол, но Колев успя да спаси.

Последва хубав удар на Крумов от пряк свободен удар, който излезе на сантиметри в аут, а след това Стоянов осъществи хубав пробив в наказателното на Левски, но нямаше кой да засече острото му центриране. Колев трябваше да се намесва при удар на Туре отдалеч, но отново вратарят спечели задочния сблъсък.

След краткото оживление на терена, двата отбора отново спряха да играят футбол. В заключителните минути пък преобладаваха балонните центрирания и ударите отдалеч, които обаче не доведоха до нищо опасно.

В 93' обаче Левски буквално предаде мача, след като при центриране от корнер никой не покри Пламен Крачунов, който с глава от 3 метра стреля силно, а Блажевич не успя да избие - 1:0 за ЦСКА.