Гол в 90-ата минута продължава приказката на Лестър (ВИДЕО)

Изключително драматично чрез гол в последната минута Лестър постигна победа с 1:0 над гостуващия Норич в 27-ия кръг на английската Висша лига и увеличи преднината си на върха в класирането.

„Лисиците“ събраха 56 точки и поне временно се извисиха с 5 пред лондонските грандове Тотнъм и Арсенал. „Шпорите“ в неделя имат домакинство на Суонси, докато „артилеристите“ са с далеч по-трудната задача да гостуват в същия ден на „Олд Трафорд“ на Манчестър Юнайтед.

Рекордната покупка на Лестър Леонардо Уйоа в 90-ата минута реализира единствения гол в срещата и донесе така важния успех срещу 17-ия в таблицата Норич. Уйоа бе закупен за 8 милиона паунда преди началото на сезона и се очакваше да бъде ключова фигура в Лестър, но остана в сянката на Джейми Варди и Риад Махрез.

Въпреки това Уйоа блесна в най-подходящия момент, за да продължи успешното представяне на възпитаниците на Клаудио Раниери и да им позволи да не спират да мечтаят да титлата в Англия.

Лестър също така записа пета поредна „суха мрежа“ във Висшата лига на собствения си стадион, чиито трибуни изригнаха в края при победния гол на Уйоа.

1-0 Leonardo Ulloa Goal England Premier League...by diyan-delev