Гол-шедьовър не спря двата на Мюние за ПСЖ в драма (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

ПСЖ сътвори истинска драма при гостуването си на Дижон и измъкна победата с 2:1 в добавеното време. Големият герой за тима на Унай Емери не бе някой измежду скъпоплатените звезди, а десният бек Тома Мюние. Белгийският национал вкара и двата гола за гостите, за да продължи победната им серия. Иначе Дижон бе на път да направи голямата изненада, след като в 87-ата минута стигна до изравняване. Бенжамен Жено вкара претендент за гол на сезона, но домакините не удържаха точката.

Чак в 70-ата минута ПСЖ получи златен шанс и се възползва от него. Удар на Неймар бе спасен от Баптист Рейне, но стражът нямаше отговор на добавката на Мюние.

В 87-ата минута "Мунисипал Гастон Жерар" избухна, след като Бенжамен Жено изстреля снаряд от воле от около 25-30 метра и остави препариран стража на гостите Алфонс Ареола. Централният нападател на домакините удари топката така, че тя постоянно променяше траекторията си преди да падне неспасяемо под гредата на Ареола.

Драмата обаче стана пълна в добавеното време на срещата. Тогава отново Мюние се възползва от разредената отбрана на Дижон и зае точната позиция, за да направи нова добавка и да отбележи гол-близнак. Топката едва премина гол линията заради опита за намеса на бранителите на домакините, но все пак резултатът стана 2:1 и ПСЖ продължи серията си.

Парижани са лидери в класирането с 25 пункта и вече водят с 6 на Монако. Дижон пък е 17-и с 6 точки.