Гол с ръка и спестен червен картон бутнаха ЦСКА-София към победа в Русе

снимка: lap.bg

ЦСКА-София получи невероятен съдийски подарък в гостуването на Дунав (Русе) в отложен двубой от 23-ия кръг на Първа професионална лига. "Червените" спечелиха с 2:0, но първият гол не трябваше да бъде зачетен. Той бе отбелязан от Фернандо Каранга, но на повторенията се видя, че бразилецът е вкарал топката във вратата на Луков с ръка. Все пак голът бе зачетен, а Едвин Джеси довърши интригата в добавеното време с второ попадение, което бе дебютно за него с екипа на "червените".

Другият фрапантен момент бе спестеният картон на капитана на ЦСКА-София Божидар Чорбаджийски. Той удари играч на съперника без топка, но остана на терена.

Домакините започнаха по-активно срещата и имаха три шанса да поведат в резултата още в началните минути. В 7-ата като по чудо топката не влетя във вратата на Черниаускас, като прелетя над гредата му след удар на Бирсент Карагерен. Отново той бе в основата на следващото опасно положение две минути по-късно. Крилото центрира към Ндиайе, а той засече от няколко метра, но кълбото срещна напречната греда на стража на гостите.

Божидар Васев също се отчете с положение няколко минути по-късно, но мощният му изстрел не намери целта. Футболистите на Стамен Белчев постепенно поеха контрола над събитията и поведоха с много спорно попадение в 34-ата минута. Тогава Десподов върна топка в пеналта към Малинов, той стреля, топката се отби в ръката на Фернандо Каранга и намери мрежата на Луков за 1:0.

На повторенията обаче се видя, че бразилският нападател на ЦСКА-София играе с ръка и попадението не трябва да бъде зачетено. Георги Кабаков обаче бе на друго мнение и Каранга отбеляза 20-ото си попадение в Първа лига през тази кампания.

Още един подарък за „червените“ дойде 2 минути по-късно, когато Божидар Чорбаджийски трябваше да получи директен червен картон, но бе предупреден с жълт. Капитанът на гостите удари два пъти без топка юмруци по тялото на Шопов след едно единоборство, а реферът на аутлинията посъветва Кабаков да изгони играча. Той обаче се смили, а футболистите на Дунав скочиха срещу него и Чорбаджийски, като на терена настана масово меле.

Шест минути след почивката ЦСКА-София можеше да удвои аванса си, но Алберг стреля в аут от 5 метра. Гостите поискаха и дузпа за нарушение на Ндиайе срещу Бодуров, но съдията не отсъди такава. В 53-ата Дунав отговори с шанс за изравнително попадение, но Чорбаджийски предотврати опасността.

В 62-ата минута Десподов шутира извън наказателното поле, топката рикошира в бранител на домакините, но Луков реагира блестящо и изби в корнер. Дунав отговори с опасен изстрел на Шопов от фаул, който профуча покрай десния страничен стълб на Черниаускас.

В 70-ата минута Бодуров като по чудо не си вкара автогол, предотвратявайки поредна опасна атака на домакините.

В добавеното време на срещата Едвин Джеси вкара дебютното си попадение с екипа на ЦСКА-София и довърши интригата. Така гостите отново скъсиха пасива си спрямо лидера Лудогорец на 3 точки. ЦСКА-София е с 54, докато "орлите" имат 57 в актива си. Дунав е 12-и с 21 точки.