Гол от засада спаси Левски от тотален крах на шампионските мечти (СНИМКИ)

Черно море беше на път да поднесе огромна сензация, но гол на Михелич след очевидна засада позволи на Левски да си тръгне с точка след 1:1 на стадион "Тича" в мач от 19-ия кръг на родното футболно първенство.

Още в 9' минута Георги Божилов откри с глава след грешка на гостите в защита, но 4 минути по-късно Михелич с техничен удар прехвърли Китанов за 1:1. При попадението обаче имаше очевидна засада, незабелязана от съдийската бригада.

В добавеното време пък съдиите пропуснаха да отсъдят и дузпа в полза на Левски, след като Жоао Силва беше задържан с две ръце от защитник на Черно море.

Това е трети пореден двубой без победа на "сините", след като те загубиха от Ботев (Пд) и направиха равен с Монтана. Въпреки това в момента разликата с Лудогорец е само точка, но шампионите са с мач по-малко. Левски има 42 точки в своя актив.

Черно море пък спечели първата си точка, след като тимът беше поет от Георги Иванов - Гонзо. Голът на Божилов пък беше първи от началото на пролетния дял, а "моряците" са със 17 точки на 11-о място.

Проблемите в Левски принудиха Илиев да пусне Ели в защита до Везалов, а Старокин замени слабия напоследък Пинто отляво за дефанзивната линия. Липсата на Гаджев и изхвърлянето на Ангелов от първия тим позволиха на Прохазка, Димов и Михелич да оформят триото в средата на терена, а по крилата действаха Родригес и Василев, който направи дебюта си като титуляр. Като нападател излезе Де Карвальо, който изтърпя наказание в миналия двубой.

Гонзо пък остави на пейката Паломино, Идалго и Атанасов, а в нападение се разчиташе на Райков, Манолов и Божилов, подпомагани от капитана Георги Илиев. След наказание пък се завърна Сашо Александров.

Двубоят започна с добра преса на Черно море, която позволи още в 7' минута домакините да стигнат до опасно положение, но ударът с глава на Манолов от 3-4 метра мина над вратата на Илиев.

Натискът на домакините обаче даде резултат само две минути по-късно, когато след центриране от корнер топката бе насочена към близката греда, а там и защитниците, и Пламен Илиев позволиха на Божилов да засече топката безпроблемно във вратата - 1:0 за домакините, които отбелязаха първия си гол през пролетния дял.

"Сините" реагираха бързо и се впуснаха в атаки, а в 13' падна и гол - след дълъг пас на Везалов, Прохазка отклони към наказателното с глава, а Михелич майсторски прехвърли Китанов за 1:1. При паса на Прохазка обаче и Михелич, и Де Карвальо бяха в засада, която остана незабелязана от съдийската бригада.

След вихреното начало обаче темпото в играта рязко спадна, а нарушенията в центъра зачестиха. Левски пък не можеше да изнесе топката и Черно море доминираше почти през цялото полувреме, но не осъществяваше опасни атаки.

Единствената чиста възможност след головете се получи пред вратата на Китанов, когато в 26' Василев направи страхотен пробив отляво и пусна към Михелич, който с пета върна на Прохазка на 6 метра от вратата. Словакът пусна към Родригес, който обаче реши да лъже, вместо да стреля и Китанов улови.

Експериментът с Василев не донесе позитиви на Левски и Рамос влезе още след почивката, докато Георги Иванов не направи смени в своя състав. Втората част пък започна с ужасяващи влизания на Александров и Камазаола, но само вторият беше декориран в жълто, тъй като за защитника това би било втори жълт и червен.

Първата опасна ситуация след подновяването на играта се откри пред Родригес в 59' минута, когато остана очи в очи с Китанов, но ударът му беше изключително слаб и резултатът остана непроменен. В 66' пък Силва замени Везалов и Илиан Илиев даде да се разбере, че Левски ще гони победата на всяка цена.

В 69' пък съдията отново беше поставен под напрежение - Манолов излезе сам срещу Илиев, а съдията не отсъди засада, въпреки че имаше такава. Илиев обаче успя да се намеси и отне топката, но от Черно море протестираха, че той е играл с ръка извън наказателното поле. Повторенията показаха, че той действително си повежда с ръка, но в наказателното поле.

Георги Иванов също реши да подсили нападението си, като заложи на скоростта в нападение, вкарвайки на терена Паломино и юношата на Барселона Идалго. Положенията пред двете врати обаче продължаваха да липсват, а до края на мача оставаха 10 минути.

В края на мача обаче пред вратата на Илиев стана много интересно, като положенията се редяха едно след друго, а в 88' дойде и най-опасното - Идалго счули кръста на Мюлдер и пусна към Манолов, който се завъртя и стреля по земя, но Илиев успя да спаси. Последва нова ситуация пред Паломино, която не доведе до гол, а "сините" не се възползваха от разбъркване в наказателното поле на Китанов в добавеното време - 1:1 на "Тича", а в добавеното време съдията пропусна да отсъди дузпа за Левски за очевидно нарушение срещу Силва.