Гол от засада лиши Наполи от аванс срещу Днипро (ВИДЕО)

Наполи изненадващо не можа да натрупа аванс преди реванша от полуфиналите в Лига Европа срещу считания за аутсайдер Днипро и срещата на „Сан Паоло“ завърши при крайно незадоволително за домакините равенство 1:1.

Давид Лопес откри с глава в 50-ата минута, след като засече центриране от корнер, но в 81-ата минута току що появилият се като резерва Йевхен Селезньов се разписа за 1:1 след центриране на Федецки.

Попадението на Днипро бе отбелязано след засада на голмайстора, която обаче съдиите не видяха и допринесоха за предимството на украинците преди реванша следващата седмица. Наполи обаче не може да се сърди единствено на реферите за пропуснатата победа, защото през първото полувреме създаде само едно голово положение, а след почивката не можа да се възползва от всичките си възможности и да натрупа по-солиден аванс, при положение, че имаше игрово предимство.

Така първо класиране на финал от триумфа през 1989 година с Диего Марадона в състава е поставено на карта за отбора на Рафаел Бенитес, докато Днипро продължава да се представя блестящо в турнира.

След като Ювентус победи Реал Мадрид с 2:1 в първи полуфинален двубой и с право мечтае за класиране на финал в Шампионска лига, феновете на Апенините мечтаят и за изцяло италианска битка за трофея във втория по сила евротурнир. Резултатите от първите двубои обаче далеч не дават спокойствие на отборите от Серия А.

В другия полуфинал актуалният носител на отличието в Лига Европа Севиля разгроми Фиорентина - подробности вижте НА ТОЗИ ЛИНК.

Наполи се наслаждаваше на по-голямата част от владението на топката, но в първия четвърт час препълнените трибуни на "Сан Паоло" не видяха типичен домакински натиск.

Реално първият опасен удар към вратата на Бойко бе дело на Инсинье в 20-ата минута, след като за първи път защитата на Днипро допусна извеждащо подаване по земя в коридор да стигне до адресата си в наказателното поле, но италианецът не намери очертанията на вратата.

В оставащото време до края на първата част домакините продължиха да изпитват трудности в организирането на атаки и намирането на празни пространства в половината на Днипро, което почваше да изнервя и феновете.

Наполи се намира в отлична серия в Калчото и именно шанса дори да се атакува топ 3 караше привържениците да губят търпение при вида на затрудняващите се си любимци срещу спрягания за аутсайдер украински тим.

На почивката статистиката бе красноречива - пет удара към вратата на Бойко, но нито един в очертанията на вратата му.

Каквото не им се получаваше от игрови ситуации преди почивката домакините изработиха от статично положение в началото на второто полувреме. След центриране от корнер в 50-ата минута Давид Лопес се извиси в наказателното поне на първа греда и с глава насочи топката неспасяемо в мрежата на Днипро - 1:0.

David Lopez 1:0 | SSC Napoli - Dnipro 07.05...by EuropeanLeagueLiveGoal

В 57-ата минута Гонсало Игуаин имаше отлична възможност да покачи аванса на Наполи, след като за първи път в срещата се озова на стрелкова позиция в пеналтерията, и то очи в очи с Бойко. Аржентинският голмайстор на домакините обаче стреля в обсега на вратаря, който инстинктивно успя да избие в корнер.

Малко по-късно Игуаин отново обстрелва вратата на Днипро от наказателното поле, но този път бе в по-неизгодна позиция и не бе изненадващо, че стражът парира диагоналния му изстрел. Неаполитанците обаче прекалено аристократично подхождаха към остатъка от двубоя и бяха шокирани в 80-ата минута.

След центриране отдясно на Федецки защитата на Наполи се размина с топката и на далечната греда Селезньов засече в мрежата на слисания Андухар. Останаха съмнения за засада на голмайстора, повторенията показаха, че такава има, но съдиите зачетоха попадението и положението на домакините се влоши значително - 1:1.

Съставите

Треньорът на Наполи Рафаел Бенитес залага на схема 4-2-2-1-1, като на вратата отново е Мариано Андухар, който в последно време измести Рафаел Кабрал от титулярите. В средата на защитата си партнират Раул Албиол и Мигел Бритос, а на двата фланга са Кристиан Маджо и Фаузи Гулам.

В средата на терена са поставени Жорже Луиз Фрело – Жоржиньо и Давид Лопес, а на крилата се разчита на Хосе Мария Кайехон и Лоренцо Инсинье. Капитанът Марек Хамшик ще оперира зад единствения чист нападател и основен голмайстор на тима Гонсало Игуаин.

Днипро излиза в схема 4-2-3-1, като на вратата е Денис Бойко, а пред него в защита са подредени Федецки, Дъглас, Чеберячко и Лео Матос. Опорни халфове са Канкава и Фьодорчук, а триото пред тях е изградено от Лухчевич, Ротан и Коноплянка, като единствен нападател е Калинич.