Гол от дузпа в края спаси Русия от срам в Москва (снимки)

Националният тим на Русия стигна до четвърта поредна победа в квалификациите за Световното първенство в Бразилия през 2014-а година, след като постигна много измъчена победа срещу слабака Азербайджан с 1:0 в Москва.

Единственото попадение бе дело на Роман Широков в 84-ата минута, и то след дузпа за нарушение срещу Владимир Бистров.

Сборная се скъса да пропуска, като през целия двубой зрителите наблюдаваха постоянна обсада на вратата на гостите, която обаче не водеше до нищо. Удари на Широков и Кержаков от удобни позиции летяха извън очертанията на вратата, а най-доброто положение беше пропиляно именно от Кержаков, който с топовен удар от границата на наказателното поле улучи горната греда.

Също така вратарят на Азербайджан се представи на страхотно равнище, след като спаси няколко удара на нападателите на Русия, включително и опасни изстрели от преки свободни удари в края на полувремето.

През вторите 45 минути картинката не се промени значително, но атаките на домакините ставаха все по-разгадаеми и безидейни, като единствено Кокоркин и Широков застрашиха Агаев.

Това се промени чак в 82-ата минута, когато Бистров нахлу в наказателното поле, но беше фаулиран от играч на Азербайджан. Повторенията показаха, че може да се спори дали нарушението не започва извън наказателното поле, но все пак съдията отсъди дузпа.

Зад топката застана роман Широков, който с безпощаден удар в горната част на вратата направи Агаев безпомощен - 1:0 на „Лужники" и мъките на Русия приключиха.

Така възпитаниците на Фабио Капело са убедителни лидери в група F на квалификациите в зона Европа, след като има пълен актив от 12 точки. Засега втора е Португалия, която е с 6 точки.

Израел в момента води с 2:0 на Люксембург и ще изскочи на 2-о място със 7 точки, но довечера Португалия може да запише трета победа срещу Северна Ирландия, която е с 1 точка. Азербайджан и Люксембург имат същия актив.