Гол на Стилиян Петров вдъхнови Вила за обрат срещу Челси (видео)

снимка: avfc.co.uk

Капитанът на българския национален отбор Стилиян Петров поведе отбора си към обрат над Челси, след като отбеляза второто попадение за отбора си при победата с 3:1 на "Стамфорд Бридж" в мач от 19-ия кръг на английската Висша лига. Успехът бе първи за Вила в Лондон от десет години насам.

Дидие Дрогба бе открил резултата от дузпа в 23', но само пет минути по-късно Стивън Айрланд възстанови равенството. Бирмингамци нанесоха своя удар с два гола в последните 10 минути на срещата, когато първо Стилиян Петров покачи на 1:2 в 83', а в 86' Дарън Бент оформи крайното 1:3.

Двубоят започна добре за домакините от Челси, които получиха правото да изпълнят дузпа в 23-та минута на мача за нарушение на Ричард Дън срещу Дидие Дрогба в наказателното поле. Зад топката застана потърпевшият и хладнокръвно реализира за 1:0.

Футболистите на Астън Вила не се уплашиха от това попадение и само пет минути по-късно (28') стигнаха до изравнителен гол, дело на Стивън Айрлънд, който се възползва от грешка в защитата на Челси и отблизо бе точен за 1:1.

До края на първото полувреме и пред двата отбора се откриха възможности за гол, но за гостите пропуски направиха Джеймс Колинс и Габриел Агбонлахор. За "сините" пък влезлият като резерва Фернандо Торес нацели греда, а след това Брад Гузан с мъка изби изстрел на Давид Луиш от границата на наказателното поле.

След почивката двата тима се вкопчиха в люта битка, но ново попадение в мача така и не падаше. Така се стигна до 83-та минута, когато капитанът на Вила Стилиян Петров даде предимство на своя отбор с хубав диагонален удар под плонжа на Петер Чех.

Това обаче не бе всичко в двубоя, защото три минути по-късно (86') Челси отново допусна фатална грешка в отбрана, която позволи на Стивън Айрлънд и Дарън Бент да се озоват очи в очи с Чех и след пас на първия Бент оформи крайното 1:3.

След тази победа Астън Вила се изкачи на 9-то място във временното класиране на Премиършип с актив от 23 точки, а Челси падна до 5-а позиция за сметка на Арсенал. "Сините" от Лондон имат 34 точки, колкото и Ливърпул, но са с по-добра голова разлика.