Гол на бразилски капитан води до титла

Капитанът на бразилския национален отбор Тиаго Силва отбеляза първия гол за „селесао“ в четвъртфинала от Световното първенство 2014 срещу Колумбия.

След центриране от корнер в 7-ата минута защитникът на Пари Сен Жермен се откъсна от персоналния си пазач и на втора греда с коляно успя да прати топката във вратата.

Така Тиаго Силва се превърна в първия бразилски капитан след Рай преди 20 години, който бележи на световни футболни финали. Рай го направи на Световно първенство по футбол 1994 в САЩ още в първия мач от груповата фаза срещу Русия, когато се разписва от дузпа за крайното 2:0.

Естествено, в последствие „селесао“ изминава целия път до световната титла, спечелена след повече от драматичен финал срещу Италия.

Тиаго Силва обаче няма да играе в следващия двубой на Бразилия от Мондиал 2014 – полуфинала с Германия на стадион „Минейрао“ на 8-ми юли заради наказание от натрупани жълти картони.