Гол на Бербатов не успя да вдъхнови Юнайтед за победа над Бенфика (видео)

Манчестър Юнайтед и Бенфика завършиха наравно 2:2 в среща от група C на Шампионската лига. Димитър Бербатов започна като титуляр за „червените дяволи" и отбеляза гол за своя тим, който обаче се оказа недостатъчен за трите точки. Това бе първи гол на Бербатов след три години в Шампионската лига. За последно той вкара на Селтик през 2008 година.

Бенфика поведе изненадващо в резултата на „Олд Трафорд", но Бербатов успя да изравни за домакините. През втората част „червените дяволи" натиснаха своя съперник и Флетчър изведе своя тим напред за 2:1. Веднага след това обаче гостите отново се върнаха в мача с попадение на Аймар, което се оказа достатъчно за Бенфика да излезе на първо място в групата.

Това равенство означава, че футболистите на Манчестър Юнайтед още не са си осигурили участие в следващата фаза на Шампионската лига и това ще стане след последния двубой - гостуване на Базел. Швейцарският тим също има шанс за 1/8 финалите така, че ни очаква много интересен сблъсък на 7 декември.

Сър Алекс реши да заложи на българина като в последно време мениджъра обяви, че се надява той да остане в тима на „червените дяволи" и да подпише нов договор.

Интересното е, че Рууни, който пропусна вчерашната тренировка на Юнайтед бе извън групата, заедно с младока Дани Уелбек. Освен Бербатов в предни позиции за Юнайтед като титуляри започнаха Нани и Ашли Йънг.

Гостите откриха резултата още в третата минута след автогол на Фил Джоунс. Португалците направиха много опасна атака от дясно. Никола Гайтан финтира Евра и пусна топката успоредно на голлинията, след което тя рикошира в крака на Фил Джоунс и влезе във вратата на Юнайтед.

Юнайтед губеше битката в средата на терена в началните минути на мача. По този начин домакините много трудно намираха пътя към наказателното поле на гостите. Чак към 16-та минута Нани притесни по-сериозно защитата на португалците и бе фаулиран от Гарай, за което аржентинеца получи жълт картон. Пет минути по-късно Ашли Йънг отправи първия удар към вратата на Артур.

Така се стигна до 30-та минута на мача, когато блесна Димитър Бербатов. Българинът отбеляза с глава за 1:1 след центриране на Нани. Берба удари технично топката и не остави шансове на вратаря. В следващата атака Ашли Йънг пропусна да се разпише сам срещу вратаря и да направи обрата пълен.

Португалците реагираха като ужилени и веднага създадоха ситуация за гол, но Де Хея се намеси добре и изби топката. В 42-та минута Бербатов можеше да стане герой. Българинът получи топката на границата на наказателното поле и финтира двама защитници, но точно преди да стреля топката му бе избита от крака.

Второто полувреме започна много добре за домакините и Бербатов. Българинът отигра много красиво с пета пред наказателното поле една топка, а след това се промуши покрай двама защитници в наказателното поле и върна топката, но Ашли Йънг не успя да отправи удар.

В 55-та минута Фабио имаше чудесен шанс след като остана на удобна стрелкова позиция, но вратаря Артур се справи. В 59-та минута натискът на Юнайтед през втората част даде резултат и Дарън Флетчър се разписа за 2:1 след подаване на Евра. Това успокои домакините и точно след две минути получиха гол. Първи Де Хея не успя да избие добре топката и предизвика атака на Бруно Сезар, който пусна успоредно топката пред голлинията. Там Рио Фърдинанд се намеси неубедително и Пабло Аймар изравни резултата.

Бербатов можеше да стане герой за своя тим, но пропусна страхотно положение в 78-та минута. Фабио центрира топката към Берба и българина стреля красиво от воле, но топката премина покрай горната греда. В последните 10 минути на срещата се появи и Хавиер Ернандес, който замени Антонио Валенсия. Натискът на домакините се засили, но те не успяха да стигнат до чисто голово положение.

В другата среща от групата Базел постигна победа с 3:2 над тима на Оцелул. Швейцарският тим поведе с два гола на Александър Фрай още до 13-та минута, а до края на първта част Щрелер покачи на 3:0. В края румънците върната два гола, но за повече нямаха сили. Това още повече усложни сметките на всички отбори в групата, като в момента и освен Юнайтед и Бенфика, и швейцарците имат шансове за 1/8 финалите в Шампионската лига.

В последните срещи от групата Манчестър Юнайтед гостува на Базел, докато Бенфика ще има леката задача да приеме като домакин тима на Оцелул. В класирането Бенфика и Юнайтед имат по 9 точки, докато Базел е с 8 , а Оцелул няма спечелена точка.