Гол на Асамоа Гиан донесе точка на Съндърланд на гости на Тотнъм

Отборите на Тотнъм и Съндърланд не успяха да се победят в мач от Висшата лига на Англия, игран във вторник вечерта. "Шпорите" и "черните котки" си размениха по един гол на "Уайт Харт Лейн" в Лондон и взеха по една точка.

Първото полувреме на срещата не донесе кой знае какво на зрителите. Най-близо до попадение беше Том Хъдълстоун, чийто изстрел в 18-ата минута се отби от напречната греда.

Отборът на Хари Реднап все пак успя да поведе в резултата в 65-ата минута с попадение на Рафаел ван дер Ваарт. Питър Крауч свали топката на Ван дер Ваарт, холандецът се завъртя и отблизо се разписа за 1:0. Още в следващата атака обаче груба грешка в центъра на отбраната изведе Гиан очи в очи с Аурелио Гомеш и ганаецът изравни за гостите.

По този начин лондончани вече 4 поредни мача нямат победа във Висшата лига и са спечелили само два от петте си двубоя на "Уайт Харт Лейн". Двата тима са с по 16 точки след 12 изиграни срещи.