Гол №300 на Роналдо извиси Реал над Райо (ВИДЕО)

Реал Мадрид проспа първото полувреме срещу Райо Вайекано на стадион „Вайекас“, но с голове на Кристиано Роналдо и Хамес Родригес в рамките на пет минути след почивката спечели градското дерби с 2:0 и не позволи на Барселона да се откъсне на върха в класирането.

През първата част чистите положения на практика липсваха, а играта на „белия балет“ (с резервния си черен екип) определено не вървеше, като домакините имаха няколко добри шансове да създадат напрежение в наказателното поле на Икер Касияс.

След почивката „кралския клуб“ повиши оборотите и започна да обстрелва по-често вратата на противника, като в 68-ата минута стигна и до откриване на резултата. Даниел Карвахал направи страхотен пробив по дясното крило и елиминира противник, след което нахлу в пеналтерията и центрира отлично за Роналдо. Кавалерът на Златната топка бе оставен без опека и с глава от около осем метра прати кълбото в мрежата – 0:1.

Така Кристиано увеличи головата си сметка през сезона в първенството на 37 и възстанови преднината си от четири пред Лионел Меси, който също се разписа по-рано днес при успеха на Барселона с 4:0 над Алмерия (видео и подробности вижте НА ТОЗИ ЛИНК).

Също така португалската суперзвезда отбеляза юбилейния си гол номер 300 с екипа на Мадрид – 206 с десния крак, 52 с левия, 41 с глава, 55 от дузпа, 24 от пряк свободен удар и 46 извън наказателното поле.

4137926

Хамес Родригес в 72-ата минута се възползва от подаване на Роналдо и с прецизен изстрел по земя от дъгата на наказателното поле реализира първото си попадение след излекуваната контузия и общо девето в Ла Лига – така той на практика предреши изхода на срещата, разписвайки се за 0:2. Колумбиецът е бил директен участник в 18 гола в 22-те си срещи от първенството, отбелязвайки девет и асистирайки за още толкова.

Реал Мадрид събра 70 точки, след като за първи път от средата на февруари постигна втора поредна победа в Примера дивисион. „Кралския клуб“ изостава с 4 от водача Барселона, но има сравнително по-лека програма до края на шампионата от каталунците и все още се надява да спечели титлата.

4137928

Райо Вайекано се представи достойно срещу европейския и световен шампион, като през първата част умело блокираше суперзвездите на Карло Анчелоти и дори имаше предимство във владеенето на топката. „Пчеличките“ дори отправиха повече точни удари към противниковата врата (7:4), но не можаха да преодолеят опитния Икер Касияс. Стражът на „кралския клуб“ на четири пъти се намеси брилянтно и попречи на домакините да реализират заслужен гол.

4137927

Райо има 38 точки на 9-та позиция, като серията му от три победи бе прекратена, но тимът има само две поражения (четири успеха) в последните си шест мача от първенството – сега от Реал и от Барселона с 1:6 на „Камп Ноу“.