Година по-късно Надал отново отстъпи на Мъри в Мадрид

Защитаващият титлата си от миналата година Анди Мъри се класира за финала на турнира от сериите Мастърс в Мадрид, след като победи Рафаел Надал със 7-5, 6-4 в първия полуфинален мач от мъжката схема.

Двубоят бе повторение на миналогодишния финал, в който Мъри се наложи, за да спечели първия си Мастърс на клей.

Днес британецът отново контролираше събитията на корта, като поведе с ранен пробив в първия сет, който обаче Надал успя да върне.

В решаващите мигове на сета световният номер 2 отново успя да пробие, за да поведе в резултата.

Във втората част Мъри сервираше силно и създаваше доста проблеми на своя противник при подаванията му, като в крайна сметка затвори мача след 2 часа и 11 минути.

На финала на турнира Мъри ще се изправи срещу световния номер 1 Новак Джокович или Кей Нишикори.