Гневни фенове прекъснаха мач от Лига Европа

Мачът-реванш от турнира Лига Европа между Ред Бул Залцбург и Базел бе прекъснат за 12 минути, след като привърженици на гостуващия Базел обсипаха терена с множество предмети.

Съдията изведе двата отбора от терена в 30-а минута, тъй като швейцарските фенове хвърляха бутилки, чаши и запалки по играчите на Залцбург, когато те изпълняваха ъглови удари.

Капитанът на Базел Марко Щрелер и клубният президент Бернхард Хойслер успокоиха феновете на Базел, след което двубоят бе подновен. Привържениците на Базел се разгневиха, след като техният отбор остана с 10 души още в 9-а минута заради червен картон на Марек Сухи.

Базел спечели мача с 2:1 и се класира за четвъртфиналите в турнира Лига Европа. Залцбург поведе с гол на Джонатан Сориано в 22-а минута, но Базел направи обрат след почивката с голове на Марко Щрелер и Гастон Сауро, посочва БТА.