Глоби за Ботев и Левски заради феновете

Дисциплинарната комисия (ДК) към Българския футболен съюз (БФС) наложи нови парични наказания на Ботев (Пловдив) и Левски след мача им от втория кръг на плейофите в А група на стадион „Георги Аспарухов“ миналата събота, който завърши с победа 2:0 на домакините.

1000 лева глоба за Ботев заради „обществено и спортно неприемливи“ действия на привържениците и 2000 лева заради „многобройни хвърлени предмети“ е решението на комисията.

Левски ще трябва да плати имуществена санкция от 2000 лева заради „нерегламентирано използване на пиротехнически изделия“, а глоба от 3000 лева е наложена заради „хвърлени предмети, опасни за здравето“, пише в съобщението на комисията.

ЦСКА трябва да плати щетите на стадион „Тича“, нанесени от гостуващата агитка, а домакините от Черно море ще трябва да платят 3000 лева заради хвърлени предмети от публиката.

Също така ДК потвърди наказанията за футболистите след края на кръга миналия уикенд.

Борислав Цонев от Левски е наказан за 1 мач и му е наложена глоба 300 лева, след като в 83-ата и 89-ата минута успя да си изкара два жълти картона при победата над Ботев. Той и Пламен Крумов са сред наказаните футболисти на Левски за следващия мач с Локомотив (Пловдив) в четвъртък.

От Ботев са наказани за по 1 мач и глобени с по 250 лева заради натрупани жълти картони са Вандер Виейра и Йордан Христов.

От Лудогорец със същата санкция е Христо Златински, а от Литекс – Мирослав Манолов. Бранителят на ловчанлии Николай Бодуров „изгоря“ за 2 мача, като ще трябва да плати глоба 200 лева.