Гълъбинов с 15-и гол в Серия Б

Идеален старт на годината

Нападателят на Авелино Андрей Гълъбинов се разписа за пореден път за своя отбор в италианската Серия Б. Гълъбинов бе точен за победата с 3:0 над Реджина като домакин в среща от 41-ия кръг на първенството.

Българският национал се появи като резерва в мача в 55-та минута на мястото на Сончин. 19 минути по-късно Гълъбинов бе точен за 2:0. Това бе 15-и гол за българския футболист с екипа на Авелино през този сезон.

Иначе домакините откриха резултата в 33-та минута с гол на Фабро преди Гълъбинов да покачи на 2:0. Пет минути след гола на българина Чиано се разписа за крайното 3:0.

Гълъбинов не успя да изкара мача до края защото се контузи и бе принудително заменен.

С този успех Авелино запази шансове да играе в плейофите. Отборът заема 10-та позиция с 59 точки, с 2 по-малко от 8-ия в класирането, който играе плейофи за Серия А.