Гларуса почна със загуба четвъртфиналите в Румъния

Отборът на Клуж, с българина Христо Николов в състава си, допусна загуба в първия мач от четвъртфиналните плейофи в мъжкото баскетболно първенство на Румъния.

Клуж отстъпи като гост пред Орадеа с 63:77 точки. Николов игра 30 минути като титуляр и завърши с 3 точки и 2 асистенции. Вторият мач от серията, в която се играе до три победи, е тази вечер.

В първенството на Турция Олин Едирне победи като гост от Мерсин с 87:83 точки в мач от 26-ия кръг. За гостите Филип Виденов игра 32 минути като титуляр и завърши с 8 точки, 4 борби,1 асистенция и 2 "отнети" топки. Олин Едирне е на 14-о място в класирането със 7 победи и 19 загуби.

Александър Везенков бе на терена 17 минути при победата на Арис над гостуващия КАОД Драмас с 85:73 точки в мач от 23-ия кръг в първенството на Гърция.

Везенков бе резерва и записа 10 точки, 2 борби и 2 асистенции. Арис е на осмо място в класирането с 10 победи и 13 загуби. Във втора дивизия на Италия Роксана Йорданова игра 38 минути и записа 20 точки, 9 борби и 2 асистенции при победата на Сан Салваторе със 71:53 точки над Биасоно.