Сблъсъците между Байерн Мюнхен и Манчестър Юнайтед винаги са били много очарователни.

Двата отбора досега са се срещали 9 пъти като всичките са след 1998 година. Легендарният Райън Гигс не е участвал само в два от сблъсъците.

Един от любимите английски отбори се изправя срещу един от най-обичаните немски клубове.

Сега двата отбора ще се борят за място на полуфиналите в Шампионската лига.

Когато говорим за Байерн – Манчестър всички се сещат за уникалния финал през 1999 година на „Камп Ноу“.

Интересното е че в различните години различен отбор е бил фаворит в този сблъсък.

Сега такъв определено е тима на Байерн Мюнхен. Някои специалисти побързаха да опрелят тази двойка за решена защото се изправят най-силния отбор срещу най-слабия, както и най-силния треньор срещу най-слабия.

Нека припомним сблъсъците между двата тима в историята на европейските турнири.

Манчестър Юнайтед има 2 победи срещу 3 на Байерн и общо 4 равенства.

Много интересно равенствата между двата тима са само от груповата фаза на турнира. Първо през шампионския сезон на Юнайтед 1998/99 двата тима правят 1:1 и 2:2 в групите.

Три години по-късно през сезон 2001/02 изиграват два мача във втората групова фаза на ШЛ – 1:1 и 0:0.

Двете победи на Юнайтед са: Финалът през 1999 година с двете попадения след редовното време и последната срещата между двата отбора.

През пролетта на 2010 година Манчестър победи Байерн с 3:2, но отпадна от турнира след загуба с 1:2 в първия мач.

Това е и последният сблъсък между двата отбора на елиминации. Тогава възпитаниците на Луис ван Гаал се завърнаха в Европа след като отстраниха титана Юнайтед, който бе абсолютен фаворит в този сблъсък.

По-паметливите от вас си спомнят как първия мач в Мюнхен започна с 1:0 за Юнайтед, а Байерн обърна с голове на Рибери и Олич в последните 15 минути.

След това последва истинска канонада на „Олд Трафорд“ и до 41-та минута Юнайтед водеше с 3:0 и изглеждаше победител. Но Рафаел получи червен картон в 50-та минута и с голове на Олич и Робен, Байерн успя да отстрани големия фаворит, за да стигне до финала.

През сезон 2000/01 Байерн печели Шампионската лига след като бие по пътя Юнайтед два пъти на ¼ финала.

„Баварците“ бият с 1:0 като гости с попадение на Паоло Серджо, а след това постигат победа с 2:1 в Мюнхен с голове на Мемет Шол и Джоване Елбер.