Гигс остава във футбола и след края на кариерата си

Наближаващият 36-ия си рожден ден Райън Гигс намекна, че възнамерява да остане във футбола и след като окачи обувките на пирона. Уелската легенда на Манчестър Юнайтед напълно осъзнава, че се намира в последните дни на изключително богатата си на трофеи и успехи кариера, като едва ли ще лиши играта от осанката си и за в бъдеще.

 

"Футболът е моят живот, но няма да играя до 40 години", довери уелсецът. "Когато приключа, ще потърся ново предизвикателство, свързано с играта. Щом тялото ми ми каже, че вече не мога да се състезавам на най-високо ниво, тогава ще зная, че това е момента за мен да спра."

 

"Искам да приключа с футбола, когато все още съм на върха. Нямам никакво намерение да продължа да играя в по-долните дивизии, единствено с идеята да продължа да играя. Вече съм завършил треньорските си курсове и бих искал в някаква степен да остана в играта. Сигурен съм, че пред мен ще има не една възможности, които ще ми позволят да го направя", добави Гигс.