Гей с травма в слабините, няма да бяга на 200 метра

снимка: trackshark.com

Настоящият носител на Световната титла на 200 метра гладко бягане Тайсън Гей се оттегли от надпреварата на тазгодишното първенство в Берлин. Причината е контузия, която измъчва атлета от доста време насам.

 

Очакваше се американецът да даде отпор на фаворита за титлата тази година Юсейн Болт, който успя да го победи на 100 метра. „За да не рискувам усложняване на травмата, смятам да се оттегля от тази дисциплина", заяви Гей. „Надявам се да успея да помогна на нашата щафета на 4 х 100 метра".