Героят за Русия: Планираме да стигнем до финала

Полузащитникът на националния отбор на Русия и ЦСКА Москва - Алан Дзагоев, бе избран за играч на мача от група "А" на Евро 2012 между Русия и Чехия.

Футболистът реализира два гола за победата на "сборная" с 4:1 срещу чехите и имаше основна заслуга за силното представяне на своя отбор.

Той изведе Сборная напред в резултата в 15-тата минута, когато вкара топката във вратата на Петър Чех, след като тя се бе отбила в гредата при удар на Александър Кержаков. В 79-та минута Дзагоев на практика внесе успокоението в състава на Русия, след като направи резултата 3:1.

След края на двубоя той демонстрира самочувствие и заяви, че е уверен в това, че Сборная ще стигне до финала в турнира.

"Приятно е да получа наградата за Играч на мача, още повече от Шукер, който ми беше любимец, когато бях дете.

Хубаво е, че победихме в първия мач, но ни остават още пет-шест мача, защото планираме да стигнем до финала.

При 2:1 ни беше много тежко, но ключова роля изигра смяната на Кержаков с Павлюченко, който много раздвижи играта ни", коментира Дзагоев.