Героят Бейл: Тайната на успеха е в тренировките

Звездата на Тотнъм Гарет Бейл заяви, че най-важното за успеха е практиката по време на тренировки, след като снощи се разписа два пъти от фаул, за да донесе победата на тима си с 2:1 над Олимпик Лион в мач от Лига Европа.

23-годишният ляв бек на „шпорите" отбеляза в добавеното време на двете полувремена с прецизни изпълнения на пряк свободен удар, а между двата му гола Самуел Умтити се вкара от малък ъгъл за гостите от Франция.

„Очарован съм. Упражнявах изпълнения на фаулове на тренировъчното игрище и отбелязах подобни попадения. И двете дойдоха в точния момент," каза героят Бейл пред ITV.

„Лион са добър опонент и ако трябва да съм 100% честен ние изглеждахме малко уморени. Но най-важното е, че стигнахме до победата. Чака ни трудно гостуване, но ние взимаме турнира на сериозно," заяви още уелската звезда.

Реваншът от 1/16-финалите в Лига Европа е следващия четвъртък в Лион, като голът на чужд терен, отбелязан от Умтити, оставя сериозни шансовете за продължаване на френския тим.

Вижте и видео от двата прецизни фаула на Гарет Бейл, за да се убедите, че тренировките наистина дават резултат: