Германия се класира за полуфиналите на ЕП за юноши до 17 години

снимка: dfb.de

Европейският вицешампион Германия се класира за полуфиналите на Европейското първенство по футбол за юноши до 17 години, след като победи с 1:0 Исландия в словенската столица Любляна.

Единственото попадение падна още в 20-та минута на мача, а негов автор беше Марк Щендера. 16-годишният халф на спечелилия промоция в елита на германското първенство Айнтрахт (Франкфурт) беше точен в едва втория си мач за националния тим, като това беше и негов първи като титуляр.

В първия мач на турнира Щендера се появи в игра като резерва, а Германия спечели с 1:0 срещу отбора на Грузия, припомня БТА.

Бундестимът оглави класирането на група "А" с шест точки и се класира за полуфиналите на турнира.

Миналата година Германия загуби с 2:5 финала срещу отбора на Холандия, който е първи в група "В". Белгия успя да удържи "лалетата" до равенство 0:0, с което Холандия и Полша се изравниха на първото място с по четири точки.

Поляците завършиха 1:1 срещу домакините от Словения, въпреки че поведоха в резултата. Точен за 1:0 беше Венсан Рабиега, който играе за Херта (Берлин), а за словенците изравни Биан Пол Шауперл от Марибор.

Европейското първенство за юноши до 17 години, на което България ще бъде домакин през 2015 година, продължава в четвъртък, 10 май, с мачове от двете предварителни групи.