Германия продължава да мечтае, 18 дузпи решиха третия 1/2-финалист на Евро 2016 (ВИДЕО + СНИМКИ)

снимка: uefa.com

Отборът на Германия се класира по изключително драматичен начин за 1/2-финалите на Европейското първенство по футбол, след като се наложиха след изпълнение на дузпи над тима на Италия.

В редовното време срещата завърши 1:1, като Йозил откри резултата в началото на втората част, а в средата Бонучи бе точен от дузпа. След продълженията, в които нямаше нищо интересно, се стигна до изпълнения на 11-метрови наказателни удари.

Двата тима изпълниха общо 18 дузпи, при които имаше цели седем пропуска, но в крайна сметка Хектор заби решителното попадение за "бундестима" след грешка на Дармиан секунди по-рано.

В първите 20' от срещата играта на стадиона в Бордо бе доста груба и често бе накъсвана заради нарушения.

7' по-късно се стигна до първа чиста голова възможност и тя бе за Германия. Бастиан Швайнщайгер получи добра топка в наказателното поле, но извърши нарушение и попадението му правилно бе отменено.

4158473

В 53' се стигна до първия точен удар във вратата на Италия. Гомес бе изведен добре в наказателното поле, върна към Мюлер, който финтира играч на "скуадра адзура", след което стреля по диагонала, но там бе Флоренци, който с акробатично изпълнение изчисти топката от голлинията.

В 65' резултатът бе открит, след като бундестимът организира идеална контраатака и след рикошет, топката попадна на крака на Йозил, който с левия крак от близко препарира Буфон за 1:0.

Две минути по-късно се стигна до нова възможност за световните шампиони. Йозил изведе по прекрасен начин Гомес в наказателното поле. Нападателят овладя на гърди и стреля с пета, но Буфон бе на правилното място и изчисти в корнер.

В 78' при наглед безобиден корнер в полето пред Нойер се стигна до глупава грешка от страна на Боатенг. Футболистът на Байерн (Мюнхен) бе вдигнал високо ръцете си, за да покаже, че не държи с ръце Киелини, но вместо това топката срещна дясната му ръка. Зад топката застана Бонучи, който хладнокръвно реализира за 1:1.

В продълженията по 15 минути нищо интересно не се случи и логично се стигна до изпълнение на дузпи.