Германия отново разочарова след равенство с Ейре

Световните шампиони от Германия не могат да намерят себе си след спечелването на световната титла.

Възпитаниците на Йоахим Льов отново изненадаха с постната си продукция и Ирландия грабна точката на "Фелтинс Арена" в Гелзенкирхен.

Германия не успя да победи коравите ирландци и срещата приключи 1:1, като изравнителното попадение за гостите падна в последната минута от продължението на мача.

Така в класирането отборите на Полша и Ейре имат по 7 точки на върха в таблицата, докато Германия и Шотландия имат по 4 пункта.

Йоги Льов заложи на много различни и нови лица в отбора след поражението преди три дена от Полша, което разбуни духовете в страната.

Като добавим слабото начало в квалификациите и трудната победа над Шотландия, определено може да се твърди, че световните шампиони не могат да влезнат в точния ритъм през този сезон.

В атака за Германия започнаха Томас Мюлер, Юлиан Драхслер, Марио Гьотце и Карим Белараби, а в центъра на терена стартираха Тони Кроос и Матиас Гинтер.

Германците започнаха с натиск като в петата минута Ерик Дурм нацели гредата. Постепенно обаче играта се успокои и чистите голови положения липсваха и пред двете врати. Дракслер пробва далечен удар, който бе хванат от Дейвид Форд.

Лукас Подолски се появи в игра на мястото на Гинтер. Белараби пробва удар от малък ъгъл, но вратаря се справи. Голът все пак дойде в 71-та минута, когато страхотен удар на Тони Кроос, който се отби в гредата и влезе във вратата на ирландците за 1:0.

След гола Ейре се отдръпна в по-предни позиции и Германия можеше да реши всичко в мача след перфектна контра, при която Гьотце излезе сам срещу вратаря. Така в последната минута от мача при едно центриране Джон О'Шей чукна топката и излъга Мануел Нойер за 1:1.