Германия не се спря в Турция и победи с 3:1

Отборът на Германия продължи перфектната си кампания в евроквалификациите след като победи тима на Турция като гост с 3:1.

Бундестима показа, че се намира в перфектна форма и въпреки, че си беше осигурил участие на Евро 2012 бе безпощаден срещу турците. Двубоят се очакваше с огромен интерес защото домакините пък имаха нужда от точка за да си осигурят място в баражите.

Перфектната форма на Байерн Мюнхен се пренесе в националния тим след като Марио Гомес, Томас Мюлер и Бастиан Швайнщагер се разписаха за Германия.

Резултатът бе открит в 35-та минута след добра контра атака за гостите, Марио Гомес излъга защитник и направи 1:0. В 65-та минута отново след хубава атака Томас Мюлер с диагонален удар покачи на 2:0.

Хакан Балта върна надеждите на Турция за 2:1 след като засече центриране на Гьокхан Гьонюл. Малко след това обаче Мюлер бе съборен в наказателнот поле и Швайнщайгер бе точен от бялата точка.

Германия има 27 точки от 9 мача, докато Турция има актив от 14 точки. Белгия е с точка повече, но гостува в последния мач на Германия, докато турците ще трябва да се справят с Азербайджан.