Германия нанесе първо поражение за волейнационалите в Баку

снимка: cev.lu

Българският национален отбор по волейбол загуби от Германия с 0:3 (20:25, 18:25, 22:25) в третия си мач от Група В на Европейските игри в Баку. Двубоят се игра рано тази сутрин в Кристалната зала на азербайджанската столица и продължи 83 минути. След лоши първи два гейма, „лъвовете“ подобриха представянето си в третата част и имаха аванс от една точка при 21:20. Немците на свой ред организираха добра атака, а на сервис застана разпределителят Лукаш Кампа, който реализира два поредни аса и даде решително предимство на своя отбор. До края състезателите на Витал Хайнен не допуснаха изненада и затвориха срещата след 25:22.

Капитанът Тодор Алексиев реализира 11 точки (67% позитивно, 52% отлично посрещане, 43% в атака), а Валентин Братоев добави 8 точки (68% позитивно, 47% отлично посрещане, 80% в атака). Диагоналът Жани Желязков пък завърши със 7 точки (35% в атака).

Топреализатор в срещата пък стана Йохан Шьопс от „бундестима“ със 17 точки (59% в атака).

4143508

Поражението е първо за представителния ни тим на Игрите. Избраниците на старши-треньора Николай Желязков продължават да са с актив от 5 точки и отстъпиха с една позиция. „Трикольорите“ са трети на точка зад втория Германия и лидера Русия, който по-късно днес играе срещу Словакия. В последния сблъсък от програмата в нашата група пък Италия ще премери сили с Белгия.

В следващия си двубой България ще играе срещу Русия. Двубоят е в събота от 14:20 ч.б.в. и ще бъде предаван на живо по БНТ HD.