Германия е новият шампион в Европейската лига

Германия спечели Европейската лига по волейбол, чийто финален турнир се проведе във Варна. Германките победиха Белгия след Тайбрек, след като на два пъти изоставаха в резултата. Двата отбора изиграха изключително оспорвана и равностойна първа част.

Резултатът се движеше точка за точка до 6:6. След това германките успяха да поведат с 2 точки, но белгийките веднага изравниха при 8:8. След нови две равенства при техническото прекъсване Германия имаше отново преднина от 2 точки - 12:10. Белгия успя да изравни резултата, а след още едно равенство поведе след грешки на германките и добра игра на блокада с 5 точки - 18:13.

Символичните домакини в срещата спокойно затвориха гейма с 21:14. В началото на втория гейм играта отново бе оспорвана, а резултатът бе изравняван три пъти. След това германките поведоха с 3 точки при 7:7, но допуснаха веднага изравняване при 7 равни.След още 2 равенства при техническото прекъсване Белгия изоставаше с 2 точки - 10:12. Домакините в срещата успяха да изравнят, но заради лошото си посрещане Германия отново поведе с 2 точки. Посрещането на Белгия продължи да е изключително слабо и Германия заслужено спечели втория гейм и изравни резултата.

И в третия гейм играта бе равностойна, а резултатът се движеше точка за точка. След три изравнявания Белгия успя да поведе с 8:4, а при техническото прекъсване авансът на домакините бе 5 точки - 12:7. Белгия успя да поддържа аванса си и спечели гейма с 21:15. Германките започнаха отлично четвъртата част и след едно изравняване набързо натрупаха преднина от 5 точки при 9:4.

При техническото прекъсване гостите водеха с 12:9. Белгийките допускаха много грешки, което позволи на Германия да поддържат преднината си и да спечелят гейма, с което шампионът щеше да се реши в тайбрека.

В тайбрека след две равенства в началото с много добра игра на блокада и с разнообразни атаки германките поведоха със 7:2. Германия не остави никакви шансове на белгийките и взеха категорично тайбрека с 15:7.