Германците с траурни ленти срещу Ейре

Футболистите от германския национален отбор ще играят с траурни ленти тази вчер в квалификационния мач за Мондиал-2014 срещу Ирландия в памет на първия голмайстор на финала на световното първенство през 1966 година Хелмут Халер, починал в четвъртък на 73-годишна възраст.

Хелмут Халер почина вчера в дома си в Аугсбург, като причина за смъртта е белодробна инфекция.

Централният нападател Хелмут Халер отбеляза първия гол в 12-та минута на финалния мач на световното първенство през 1966 година на стадион "Уембли" срещу Англия, в който Англия победи ФРГ с 4:2 след продължения и спечели световната титла.

Халер има 33 мача с фланелката на ФРГ в периода 1958-1970-та година и е отбелязал 13 гола, в това число 6 на световното първенство в Англия през 1966 година.