Германците признават, че им е било трудно срещу Гърция

Марко Ройс, нападател на Борусия М и автор на 4-ия гол срещу Гърция

„Радвам се, че спечелихме мача и съм много щастлив, че отбелязах. Доминирахме през всичките 90 минути, въпреки че нямаше нужда да допускаме първия гол.

Искахме много да продължим напред и създадохме много голови положения. Определено бяхме по-добрите на терена, а голът на Сами Кедира за 2:1 е много труден. При 3:1 вече всичко беше решено в наша полза.

Не искам да си мисля за това кой съперник предпочитам за полуфиналите, просто се радвам, че продължаваме напред и трябва да се подготвим максимално добре."

Сами Кедира, халф на Реал Мадрид и автор на 2-ия гол срещу Гърция

„Много сме щастливи от победата над Гърция, но след първото полувреме сами си направихме мача труден. Все пак, поддържахме високо темпо на игра и успяхме бързо да неутрализираме техния изравнителен гол.

Можеше и да е по-лесно, но ние играехме с много движение и имахме много положения - като цяло направихме страхотен мач.

Няма значение дали ще играем с Англия или Италия, мачът със сигурност ще бъде много тежък, но ако отново разгърнем целия си потенциал, ще бъдем трудни за побеждаване."

Мирослав Клозе, нападател на Лацио, автор на 3-ия гол срещу Гърция

„Беше много трудно, защото те играха много прибрани в защита и понякога имаха отбранителен вал от петима играчи. Можем да сме доволни, защото постигнахме целта си в мача, а и правехме бързи комбинации по терена.

Имахме много положения за гол и свършихме добра работа днес. Много се радвам, че отбелязах важно попадение, а отборът игра толкова добре. Щастлив съм и защото семейството ми беше на стадиона с мен."