Георги Петков: Мачовете с ЦСКА са нервни и без много футбол

Вратарят на Славия Георги Петков определи като ниско качеството на футбола в дербито между "белите" и ЦСКА на стадиона в квартал "Овча купел".

"Армейците" спечелиха с 2:0 с голове на Лукаш Саша в 1-ата минута и Михаил Венков в 90-ата.

"Мач на реви, без някакви сериозни футболни умения. Това са дербитата между Славия и ЦСКА. Неприятно е, че загубихме", каза Петков, цитиран от БТА.

След това той даде своята версия за дискусионната ситуация от второто полувреме, когато Антон Карачанаков изскочи сам срещу него, а при намесата на стража останаха съмнение за негова игра с ръка извън наказателното поле.

Топката ме удари в гърдите, не ме е удряла в ръката. Стойчо Младенов само плаче. Целите ни за Лига Европа остават.

В Ловеч миналия кръг един престъпник даде дузпа срещу нас и после ние веднага тръгнахме да изравняваме и от там се получи този резултат 5:0. За мача с ЦСКА ние сме си виновни.

Не може без да вкараш гол да искаш да спечелиш нещо. Славия е различен отбор с Чавдар Янков в състава си. С двамата футболисти в средата на терена Павле Попара и Янков обликът ни е съвсем друг", завърши Петков.