Георги Петков „едва накрая“ е бил до скамейката на Славия

Вратарят на Славия Георги Петков предизвика гневни реакции от страна на феновете на ЦСКА и левия бек на „армейците“ Тончи Кукоч с поведението си след последния съдийски сигнал на столичното дерби вчера, завършило 0:0.

Петков, който беше наказан за въпросния двубой, изрази бурно радостта си от спечелената точка и си навлече недоволството на привържениците в сектор „А“ на стадион „Българска армия“, а в последствие Тончи Кукоч го избута на път към тунела.

Вратарят заяви в предаването „Трето полувреме“ по БНТ, че е гледал мача от съблекалните и едва в края му е излязъл на пистата и се е „доближил на 4 метра от скамейката“ на Славия. От ЦСКА протестираха срещу появяването му, защото при положение, че е наказан, няма право да присъства като част от делегацията на „белите“ за мача.

Ветеранът на вратата на Славия изрази и недоумението си от факта, че съблекалнята на гостуващия тим е разположена до заведение, което той определи като „кръчма или ресторант или каквото е“, пълно с „нашмъркани“ фенове.

Георги Петков бе част от претенциите на ЦСКА след равенството 0:0, след като старши-треньорът Стойчо Младенов обвини „белите“, че са взимали финансов стимул от Лудогорец, за да играят с допълнителен проив срещу „армейците“.

Президентът Венцеслав Стефанов опонира на Екзекутора с думите, че „пари може да му даде, но акъл – не“.