Георги Пеев вкара гол на Спартак (М)

снимка: Guliver/Getty Images

В среща от 6-тия кръг на футболното първенство на Русия отборът на Амкар /Перм/ победи като домакин Спартак /Москва/ с 2:0, като един от голмайсторите бе бившият български национал Георги Пеев.

Като титуляри в отбора на Амкар /Перм/ започнаха българските защитници Захари Сираков и Петър Занев, а българският полузащитник Георги Пеев, който бе твърд титуляр в отбора от Перм в предишните пет мача, този път бе оставен на резервната скамейка от сръбския главен треньор Славолюб Муслин.

В 11-та минута Петър Занев получи контузия и бе сменен от полския защитник Якуб Вавжиняк. В 71-та минута Захари Сираков също бе сменен от друг полски защитник на Амкар - Януш Гол.

В 76-та минута Георги Пеев се появи на терена на мястото на Павел Соломатин, а в 83-та минута вече бе в прегръдките на своите съотборници. След бърза контраатака и добро центриране от десния фланг Георги Пеев с точен удар с глава направи резултата 2:0 за Амкар, при който завърши и мачът.

Автор на първия гол бе Игор Киреев в третата минута на добавеното време след края на първото полувреме.