Георги Пеев с два гола за успех на Амкар

Бившият национал на България Георги Пеев блесна за своя Амкар Перм, бележейки две попадения за днешния успех с 3:2 над Волга в среща от 8-ия кръг на руската Висша лига.

Тимът от Перм спечели домакинството си пред собствена публика, а Пеев се разписа на два пъти от точно изпълнени дузпи.

Българският халф откри резултата в 45', като по този начин даде аванс на Амкар преди почивката. Второто полувреме обаче стартира кошмарно за домакините, като между 47' и 65' Волга напълно обърна резултата, благодарение на Сапогов и Григалава.

В 76' обаче Амкар възстанови равенството, когато отново Георги Пеев демонстрира железни нерви от бялата точка, бележейки за 2:2. В герой за домакините се превърна Игор Пикушак, който минута преди края на редовното време реализира за крайното 3:2.

По този начин Амкар постигна третата си победа от началото на сезона, като "червено-черните" вече разполагат с актив от 12 точки и заемат 9-о място в таблицата. Волга остава в зоната на изпадащите.