Георги Пеев и Захари Сираков титуляри при победа на Амкар

снимка: amkar.ru

Българските футболисти Георги Пеев и Захари Сираков бяха титуляри при победата на Амкар (Перм) с 2:1 като гост над Спартак (Налчик) в среща от четвъртия кръг в групата за класиране от 9-о до 16-о място в руското футболно първенство, предаде БТА.

Пеев бе сменен в 84-та минута от Марко Блажич, а Сираков получи жълт картон в 77-та минута.

В 22-та минута Виталий Гришин откри резултата за гостите. Резервата Никита Бурмистров покачи на 2:0 в 69-та минута, а домакините вкараха почетен гол девет минути преди края на мача. Точен бе Йован Голич.

С победата Амкар се утвърди на 12-ото място с 37 точки.

Бившият футболист на шампиона Литекс Пламен Николов игра пълни 90 минути при победата на Том (Томск) с 1:0 като домакин над Волга (Нижни Новгород) в друг мач от шампионата. Единственото попадение реализира Денис Бояринцев в 41-та минута.

Отборът на Том е на последно място в класирането с 24 точки.