Георги Пеев донесе три точки на Амкар

снимка: Guliver/Getty Images

Бившият национал на България Георги Пеев се превърна в герой за своя Амкар, който записа победа с 2:0 при визитата на Волга в мач от 12-ия кръг на руската Висша лига.

Бившият футболист на Локомотив (Сф) и Динамо (К) отбеляза и двата гола за пермчани, като пълни 90 минути за Амкар записаха и останалите българи в стартовия състав - Захари Сираков, Благой Георгиев и Петър Занев.

Георги Пеев откри головата си сметка в края на първата част, когато бе отсъдена дузпа за игра с ръка на Леандро. Зад топката застана българският халф, който реализира успешно за 0:1.

Малко след почивката се стигна и до втори наказателен удар в полза на Амкар. С отговорността отново се нагърби Георги Пеев, като и този път българинът не сбърка, бележейки за крайното 0:2.

Така Амкар се изкачи на пето място във временното класиране, разполагайки с актив от 20 точки.