Георги Миланов с цял мач за ЦСКА

снимка: Guliver/Getty Images

Георги Миланов игра цял мач за ЦСКА Москва при победата с 1:0 над Урал в среща от 25-ия кръг на руското първенство.

Българският национал можеше да вкара гол още в началните минути, но вратарят на Урал спаси. Ахмед Муса вкара единствения гол в мача в 17-а минута и с този успех ЦСКА събра 49 точки на третото място, само две по-малко от лидера Локомотив Москва, който утре приема Анжи.

Победата е пета поредна за ЦСКА в руското първенство. По-рано днес двама българи записаха пълни 90 минути за своите отбори при нулевото равенство между Том (Томск) и Амкар (Перм).

Живко Миланов игра цял мач за Том, а за Амкар 90 минути на терена бе Благой Георгиев. И двамата българи получиха жълти картони малко преди края на мача.

Минута преди края Благой Георгиев можеше да донесе трите точки за Амкар, но негов удар от фаул в близкия ъгъл премина встрани от целта. Другите трима българи в Амкар - Захари Сираков, Георги Пеев и Петър Занев, не попаднаха в групата за мача.

Амкар е 7-и в класирането с 36 точки, а Том е 14-и с 21 точки. Лидер е Локомотив Москва с 51 точки.