Георги Миланов качи Литекс в тройката (СНИМКИ)

Отборът на Литекс прибави нови три точки към своя актив и излезе поне временно на трета позиция в родния шампионат, след като днес възпитаниците на Христо Стоичков победиха гостуващия Черноморец с минималното 1:0.

Единственият гол в срещата падна само минута преди края на редовното време, когато националът Георги Миланов отбеляза за Литекс. Гостите от Бургас доиграха срещата и с човек по-малко, след като в 66' Венелин Филипов получи директен червен картон за нарушение срещу Георги Миланов.

Така Литекс поне временно излезе на трета позиция с актив от 29 точки, измествайки оттам ЦСКА. "Червените" обаче още не са изиграли двубоя си с Локомотив София утре. Черноморец пък сдаде четвъртата позиция и вече заема пето място в таблицата.

Още в първите 20 минути на сблъсъка двата тима си размениха по няколко шанса, като първи Исмаил Иса опита да разпечата вратата на гостите. Изстрелът му обаче излезе в аут.

Пет минути по-късно "акулите" пропиляха невероятна възможност. Грешка на Бодуров позволи на Яник Боли да излече очи в очи с Илко Пиргов, ала стражът на домакините успя да се справи със ситуацията. Минута по-късно отново Пиргов бе герой за Литекс, този път спасявайки удар на Фо-Поре.

Събитията бързо се пренесоха пред вратата на Стоян Колев, но Георги Миланов и Александър Цветков не успяха с опитите си за голов изстрел.

В 27' страхотен шанс се откри и пред Литекс, като този път бе ред на Исмаил Иса да излезе очи в очи с вратаря. Бившият таран на Левски обаче бе застигнат от Димов, който не му позволи да отправи удар.

След почивката на ст. "Градски" продължи да бъде интересно, а емоции от различен тип не липсваха. В 48' отново Илко Пиргов бе на висота, този път спасяйки удар на Венци Христов.

В 66' се стигна до повратен момент в мача, когато Черноморец остана с човек по-малко на терена. Момчетата на Христо Стоичков организираха бърза контраатака в половината на бургазлии, а Венелин Филипов свали по непозволен начин Георги Миланов на земята. Реферът Александър Костадинов не се поколеба и вдигна директен червен картон на състезателя на "акулите".

Както и можеше да се очаква, с човек повече Литекс потърси път към крайния успех и трите точки. В 75' Армандо Ваюши стреля опасно, но националът Стоян Колев демонстрира класа и отрази. Гостите от Бургас обаче действаха равностойно на своя домакин, въпреки численото неравенство.

Краят на битката настъпи в 89', когато усилията на Литекс дадоха резултат. И кой друг, ако не Георги Миланов. Звездата на "оранжевите" бе изведен от Галин Иванов и елегантно чукна топката покрай излезлия напред Стоян Колев, носейки крайния успех на ловчанлии. Наставникът на Черноморец Димитър Димитров пък се прибра преждевременно в съблекалнята, не дочаквайки края на сблъсъка.