Георги Миланов и ЦСКА (М) също в плейофите на Шампионска лига (ВИДЕО)

Българскит национал Георги Миланов се появи в игра в 83-ата минута при драматичната победа на неговия ЦСКА (Москва) с 3:2 като гост на Спарта (Прага) в реванша от третия квалификационен кръг на Шампионска лига.

Така руският колос изпълни успешно мисията си да елиминира чехите с общ резултат 5:4, но крайната победа дойде след вълнуващи моменти и обрат през второто полувреме. Спарта заплаши да поднесе изненада и да разочарова московските „армейци“, защото поведе с 2:0 още след четвърт час игра.

В 4-ата минута Крейчи откри резултата за домакините, а в 15-ата Фатай се разписа за 2:0 и прати в екстаз привържениците на Спарта. В 34-ата минута обаче Ахмед Муса намали на 2:1 и остави шансове на ЦСКА за обрат през второто полувреме.

4146138

Точно това и се случи – в 51-ата минута отново Муса се разписа за 2:2 и по този начин наклони везните в полза на руснаците, които към този момент имаха предимство заради повечето вкарани голове на чужд терен.

В 64-ата минута Матейовски от състава на Спарта получи директен червен картон, а Алан Дзагоев в 76-ата минута осъществи пълния обрат с гол за 2:3 в полза на ЦСКА (Москва).

4146139

Така отборите с българско участие се класираха за плейофите на Шампионска лига – Партизан на Валери Божинов и Иван Бандаловски също по драматичен начин срази Стяуа с 4:2, Шкендербеу на Венцислав Христов елиминира палача на Лудогорец Милсами с нова победа с 2:0, а воденият от Станимир Стоилов Астана спечели трилъра срещу ХИК (Хелзинки) с 4:3.

Базел без контузения Иван Иванов победи с 1:0 Лех (Познан) в реванша и с общ резултат 4:1 по категоричен начин намери място в последната фаза на пресявките.

Sparta Prague 2-3 CSKA Moscow All Goals and...by enteritament