Георги Миланов блесна с асистенция за ЦСКА

снимка: Guliver/Getty Images

Българският полузащитник Георги Миланов игра цял мач за ЦСКА (Москва), който разгроми с 5:0 на собствен терен ФК Уфа в среща от последния есенен 15-и кръг на руското първенство.

Московските армейци събраха 28 точки с днешния успех и се нареждат на 2-о място, но на цели 7 от лидера Зенит (Санкт Петербург). ЦСКА е на 2-а позиция поне до утре, когато ФК Краснодар с 27 точки, гостува на Терек.

Два гола за ЦСКА вкара Зоран Тошич, по един добавиха Бибрас Натхо, Сейду Думбия и Ахмед Муса. Миланов асистира за първия гол на Тошич и втори за отбора в 41-ата минута. Изобщо българинът направи много в офанзивен план, като освен асистенцията, самият той можеше да се разпише.

В 44-ата минута вратарят на гостите Давид Юрченко извади над гредата чудесен изстрел на бившия капитан на Литекс.

Активността му включваше и няколко свободни удара, спечелени в директни дуели с играча на гостите Тишкин, който трудно удържаше българина. В 14-ата минута пък негов индивидуален пробив не беше подкрепен, а също вещаеше опасност.