Георги Какалов съкруши ЦСКА в първата контрола на "червените" (снимки)

ЦСКА претърпя поражение с 1:2 от Торпедо Москва в първата си контрола от предсезонната подготовка, играна в спортен комплекс „Царско село".

„Армейците" отстъпиха на стария си руски познайник, от когото отпаднаха с дузпи преди 9 години в квалификациите за Купата на УЕФА.

Галваус даде аванс на втородивизионния столичен клуб, а новото попълнение на „червените" Христо Янев изравни в 28-ата минута. През първото полувреме руснаците на три пъти удариха гредата на вратата, пазена от Благой Макенджиев. Новият играч на Торпедо Георги Какалов пък донесе успеха на отбора с победен гол в 80-ата минута.

С този мач завърши първият етап от подготовката на ЦСКА за новия сезон. Във вторник "червените" заминават за лагер в Болу, Турция.

Старши треньорът на ЦСКА Стойчо Младенов заложи на почти изцяло различни състави за двете части на приятелския мач в „Царско село". Единствено стражът Макенджиев и бранителят Костадин Стоянов изиграха пълни 90 минути.

Шпрокел дебютира в отбраната на „армейците" през първата част, а редом до него играха и Иван Бандаловски и Апостол Попов. В халфовата линия оперираха Петър Стоянов, Николай Дюлгеров, Александър Якимов и Христо Янев. В малко по-предни позиции бяха изнесени Кристиян Петров и Станко Йовчев, който единствен бе подчертан нападател в схемата на „червените".

След почивката на терена се появиха новите имена в редиците на ЦСКА - Саша, Мендес и Нилсен, а завърналият се в отбора Килиън Шеридън също получи шанс да поиграе едно полувреме. Присо влезе в игра в 40-ата минута, а освен него след почивката се включиха Ангел Грънчов, Коста Янев, Тодор Янчев, Жуниор Мораеш и Абел Анисе. Единствено Нунес и вратарят Йордан Господинов не взеха участие в контролата.

След четвърт час игра Галваус с глава нацели напречната греда на Макенджиев след центриране от корнер, но при повторно изсипаната топка в наказателното поле играчът на Торпедо не сгреши и откри резултата в полза на гостите.

След това Торпедо нацели нова греда, този път директно от центриране от корнер, а третият удар в стълб в актива на московците дойде в 26-ата минута след далечен удар на Беслихотнов и рикошет в тялото на „червен" бранител.

120 секунди по-късно Бандаловски направи мощен пробив по дясното крило и след като финтира един противник, предостави топката в наказателното поле за непокрития Янев, който технично матира стража на Торпедо за 1:1.

В 51-ата минута ЦСКА организира най-качествената си атака в мача, но не можа да стигне до нов гол - Присо с едно докосване подаде към Мораеш, който преодоля бранител и отново върна топката за африканеца по крилото. Наказаният срещу Локомотив Пд играч на „армейците" центрира остро успоредно на голлинията, но изстрелът на връхлитащия Анисе мина на сантиметри от вратата на Торпедо.

В 80-ата минута гостите стигнаха до втори гол, след като малко по-рано се бяха активизирали и бяха организирали няколко акции по левия фланг. Именно след такава Беслихотнов подаде на Какалов, който от 4-5 метра фронтално не сбърка и донесе успех на новия си отбор.

Малко преди това пак Какалов бе изпуснат на чиста позиция, и то на празна врата, но тогава той не намери целта.