Георги Иванов завоюва първо злато за България на турнира "Дейвид Шулц"

снимка: bul-wrestling.org

Българинът Георги Иванов спечели титлата в категория до 70 килограма свободен стил в първия ден на силния турнир по борба "Дейвид Шулц", който се провежда в Колорадо Спринг (САЩ), съобщиха от родната федерация.

В първата си среща Иванов победи с лекота (10:0) канадския борец Раян Лу. Втория си съперник от САЩ Иванов тушира в четвъртата минута. На полуфинала той би с 8:1 американския борец Натаниел Кар. Финалната схватка приключи 5:2 за нашия състезател, а втори стана Бекзод Абдурахман от Узбекистан.

В същата категория се състезава и Мирослав Киров, който започна с победа срещу Кумар Данкар Индия (10:8), би Санджаа САЩ (11:4) и записа две последователни загуби от Абдуракман Узб (6:3) и Левели САЩ (11:7).

Георги Вангелов 57 кг. започна със загуба от Сандърс САЩ (0:8) победа над Нишияма с лекарска забрана, след него Ескобар (18:8) и отпада след загуба от Томар САЩ.

В кат. до 65 кг. Новачков се класира четвърти след загуба от Чамберкейн САЩ (5:0). Преди това Борислав Новачков победи Габеев САЩ (10:0), Пами САЩ (11:0), губи от Гомез Порто Рико (8:2) следва победа над Бажранг (11:1) и загуба за трето място.

Представителят ни в кат. 125 кг. Мариян Тодоров отбеляза загуба от Трайс САЩ (5:1) победи Пател Индия (5:1) и отпада след загуба от Мулинерс (10:0).