Георги Иванов и Ваня Стамболова с титли на държавното

снимка: Guliver/Getty Images

Георги Иванов от клуб "АК Павел Павлов" (Враца) стана за осми пореден път шампион на България в тласкането на гюле в зала.

Той триумфира по време на държавното първенство, което се провежда днес и утре в Добрич.

Националният рекордьор спечели титлата с с постижение от 20.27 метра. Преди два дни той подобри собствения си национален рекорд на 20.82 метра.

Росен Карамфилов (КЛАСА) стана втори със 17.09 метра. Бронзът заслужи Калин Костадинов (Добруджа 99, Добрич) с 16.41 метра.

Мариета Куцарова (АСКЛА Сливен) спечели титлата в тласкането на гюле при жените с 14.02 метра.

Ваня Стамболова (СК Костенец) очаквано победи на 400 метра при жените с 54.30 секунди. Втора остана съотборничката й Теодора Коларова с 55.72 секунди, а трета се нареди Гергана Вичева (Олимп 97, Силистра) с 56.39 секунди.

При мъжете шампион е Радослав Стефанов от КЛАСА с 49.80 секунди. Втори стана Росен Иванов (Берое) с 50.42 секунди, а трети е Бисер Тачев (Атлетик) с 50.52 секунди.

Митко Ценов от Атлет (Мездра) спечели златния медал на 1500 метра с личен резултат от 3:47.13 минути. Втори завърши Сава Тодоров Атлет (Карнобат) с 3.52.60 минути, следван от Стоян Владков (Добруджа, Добрич) с 3.55.86 минути.

Боян Петров от Атлетик (София) защити титлата си на 60 метра. Той финишира за 6.79 секунди. Втори завърши Огнян Огнянов (ЛСК Айтос) с 6.92 секунди, а трети - Юри Божерянов (ЦСКА) с 6.95 секунди.

При жените на 60 метра триумфира Полина Кираджийска от Левски със 7.71 секунди. Йорданка Иванова (Евър, Варна) завърши втора със 7,77 секунди след фотофиниш. Трета остана Елена Георгиева (Атлетик-Левски).

В скока на височина за мъже титлата завоюва Тихомир Иванов от Спартак (Плевен) с изравнен личен рекорд от 220 см. Той се пробва да подобри националния рекорд от 231 см на Георги Дъков, но направи три фаула на 232 см.

Шампионът от 2013 година Ангел Карарадев (АСКЛА Сливен) остана втори със 195 см, а Станимир Петров (Спринт, Червен бряг) се нареди трети със 175 сантиметра. Милена Миткова от клуб "Павел Павлов-Враца" стана за първи път шампионка на България на скок дължина с постижение от 6.09 метра.

Живко Петков (АСКЛА Сливен) победи в тройния скок с 15.58 метра. Негови подгласници станаха Павел Моравенов (Локомотив, Пловдив) с 15.10 метра и Атанас Събев (АК Джордан) с 14.73 метра.