Георги Гайдарджиев стана спортист номер 1 на Благоевград за 2011 година

Двукратният световен и двукратен европейски шампион по канадска борба Георги Гайдарджиев от клуб "Армспорт" е спортист номер 1 на Благоевград за 2011 година, предаде БТА. Той е безспорният победител в тазгодишната класация на спортните журналисти в Благоевград и получи приза си за най-добър спортист на града на официална церемония тази вечер от кмета на общината Атанас Камбитов.

Второто място заслужи световната и европейска шампионка по таекуондо ITF Албена Малчева от клуб "Фолкън", а трети е нейният съотборник от клуб "Фолкън" - европейският шампион Станислав Арабаджийски.

По-нататък в почетната десетка на най-добрите спортисти на Благоевград за тази година са бившият футболист на Пирин, а сега на Левски Иван Цветков, Кристина Иванова от спортния клуб по ориентиране и бягане "Младост", Рая Андонова от плувен клуб "Пирин", Александър Попгеоргиев от хандбален клуб "Интер-Академик", Лилиана Гоцева от спортния клуб по ориентиране и бягане "Младост", Мартин Андонов от бейзболния клуб "Бизоните" и държавният шампион по триатлон Иван Шопов от спортния клуб по плуване и триатлон "ГД Спорт".

Признанието за треньор номер 1 за 2011 година на Благоевград заслужи Софка Арабаджиева от хандбален клуб "Интер-Академик" при университетския спортен клуб "Академик".

За отбор номер 1 на Благоевград бе обявен бейзболният тим на "Бизоните", който и тази година спечели шампионската титла в държавния шампионат по бейзбол.

Наградата за феъйрплей бе присъдена на Людмила Гоцева - председател, треньор и състезател на спортния клуб по ориентиране и бягане "Младост", за изключителното й спортно дълголетие.

Победителите и призьорите получиха купи, грамоти и парични награди, осигурени от община Благоевград.

По вече утвърдена традиция бяха наградени с почетни плакети и грамоти и младите спортисти на Благоевград до 14-годишна възраст, станали шампиони на страната тази година. През 2011-а с титли от държавните първенства са 31 деца от седем вида спорт.

За втори път тази година бе връчена награда и за най-добър спортен журналист на Благоевград, определен в допитване до спортните клубове в града. С най-много гласове приза спечели Иван Делчев от регионалния всекидневник "Струма".