Генков и Висла с минимална победа над Апоел, Байерн взе своето срещу Цюрих

Отборът на Висла (Краков) постигна минимална победа с 1:0 при домакинството си на кипърския Апоел (Никозия) в мач от плейофите за влизане в групите на Шампионската лига, игран на стадион "Хенрик Рейман" в Краков.

Българският нападател на полския шампион Цветан Генков игра цял мач за домакините, като бе много близо до това да запише името си сред голмайсторите, след като в 44-та минута се озова сам срещу вратаря на Апоел, но не успя да го преодолее.

Единственото попадение в срещата бе дело на Патрик Малецки в 70-та минута. Преди това (53') пък негов удар разтресе напречната греда след изстрел от пряк свободен удар.

В друг мач от плейофите германският гранд Байерн Мюнхен си осигури комфортна преднина след успех с 2:0 на "Алианц Арена" над швейцарският вицешампион Цюрих преди реванша следващата седмица.

"Баварците" бяха по-добрият отбор на терена и заслужено се поздравиха с победата. Бастиан Швайнщайгер откри резултата още в 8-та минута на двубоя, а крайното 2:0 оформи Ариен Робен с чудесен изстрел от границата на наказателното поле. Другата голяма звезда на Байерн Франк Рибери пък тресна греда след прекрасно изпълнен фаул в 60-та минута.

Гостите от Цюрих доиграха мача с човек по-малко, след като Беда си изкара червен картон за задържане на Рибери в последната минута.

Отборът на Одензе поднесе изненадата в първите плейофни мачове, след като се наложи с 1:0 над доста по-именития си съперник от Испания - Виляреал. Датчаните изтръгнаха победата след груба грешка в защитата на "жълтата подводница" шест минути преди края на мача (84') и Андреасен отбеляза победното попадение.

Тимът на Макаби (Хайфа) също постигна минимална победа, но с 2:1 над Генк. Домакините обаче могат да съжаляват, че не постигнаха по-добър резултат, след като поведоха с 2:0 след голове на Амаша и Двашвили съответно в 8-та и 28-та минута и пропуснаха още няколко добри възможности до края на първото полувреме. След почивката (61') Барда върна едно попадение за гостите от Генк, за да направи реванша в Белгия по-интересен.

В най-резултатния мач от първите плейофи Динамо (Загреб) постигна най-категоричен успех от всички останали отбори след победа с 4:1 над Малмьо. Хърватите направиха много силно второ полувреме, в което паднаха три от попаденията им в мача и така си осигуриха почти протоколен реванш в Швеция.

Самир откри резултата в 4-та минута, но в 17-та Мехмети възстанови равенството - 1:1. След почивката обаче хърватите нямаха милост и с три безответни попадения на Рукавина в 56', Самир от дузпа в 61' и Бечари в 84' оформиха крайното 4:1.